Logo of MFA Balassi

KKM Balassi

Magyarország, Budapest    Megtekintés térképen
1065 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky street 57. III. building

KKM-Balassi magyar nyelvi előkészítő program

A magyarországi egyetemek magas színvonalú oktatást nyújtanak. A KKM-Balassi előkészítő program olyan külföldi diákokat fogad a képzésére, akik magyarországi egyetemeken kívánnak továbbtanulni. A képzésünk, amely régi időkre nyúlik vissza és 1957 óta működik, hatékony felkészítést nyújt ahhoz, hogy diákjaink sikeres egyetemi felvételi vizsgát tegyenek ezekre az egyetemekre.

Az előkészítő programban nem egyszerűen magyar nyelvet oktatunk, hanem ezen túl, a továbbtanuláshoz szükséges szakszókincset és szaktárgyi ismereteket. Diákjaink azon tantárgyakat, pl. biológia, kémia, matematika tanulják, amelyek szakterminológiájának ismerete nagyon fontos az egyetemi tanulmányokhoz.

A Diaszpóra Felsőoktatási Ösztöndíjprogram keretében a KKM-Balassi egy 10 hónapos előkészítőt működtet. A program különlegessége, hogy az intenzív nyelvtanítást ötvözi a szakirányú ismeretek és szókincs tanításával. A modern nyelvtanítási módszerek, a saját fejlesztésű tananyagok révén diákjaink hatékonyan készülhetnek fel a továbbtanulásra. A képzés sikeres teljesítése esetén a hallgatók eséllyel pályázhatnak a színvonalas magyarországi egyetemek különböző szakjaira.

A képzés rendszere és módszerei

A tanórák reggel 8 órakor kezdődnek és 3 óra körül fejeződnek be. A diákok szakirányonként kialakított, 7-12 fős csoportokban tanulnak.

A 10 hónapos előkészítő képzés 2 részből áll:

1. félév (szeptembertől decemberig):

A diákok heti 30 órában magyar nyelvet tanulnak. A biztos nyelvtudás érdekében a kezdetektől fogva nagy hangsúlyt fektetünk a nyelvtan, a szókincs, a kiejtés tanítására, illetve ezek használatára a kommunikációban. A mérnöki, közgazdasági és természettudományos szakirányba továbbtanulók az első félév utolsó négy hetében, első szaktárgyként, heti 8 órában matematikát is elkezdenek tanulni.

A félévet írásbeli és szóbeli vizsga zárja magyar nyelvből.

2. félév (januártól júniusig):

A diákok csökkentett óraszámban (heti 12-14 óra) tanulják a magyar nyelvet, továbbá a választott szakiránytól függően, 2-3 szaktárgyat, összesen 18-20 órában.

A tanév végén a hallgatók írásbeli és szóbeli vizsgákat tesznek magyar nyelvből és a tanult szaktárgyakból.

A tanév során biztosítjuk a diákok számára a szakmai konzultáció lehetőségét.

Miért válaszd a KKM-Balassi előkészítő programját?

• az első és legnagyobb hagyományú magyar mint idegen nyelvet oktató intézmény

• 60 éves tapasztalattal kínáljuk hatékony programunkat

• szuper intenzív nyelvtanítás

• szakirányú tudás és szókincs

• különféle kulturális programok és tantermen kívüli tevékenységek

• évente több mint 500 diák a világ minden részéről képzéseinken

További információk a képzésről:

https://balassischolarship.kormany.hu/index


KKM-Balassi magyar nyelvi előkészítő program

A magyarországi egyetemek magas színvonalú oktatást nyújtanak. A KKM-Balassi előkészítő program olyan külföldi diákokat fogad a képzésére, akik magyarországi egyetemeken kívánnak továbbtanulni. A képzésünk, amely régi időkre nyúlik vissza és 1957 óta működik, hatékony felkészítést nyújt ahhoz, hogy diákjaink sikeres egyetemi felvételi vizsgát tegyenek ezekre az egyetemekre.

Az előkészítő programban nem egyszerűen magyar nyelvet oktatunk, hanem ezen túl, a továbbtanuláshoz szükséges szakszókincset és szaktárgyi ismereteket. Diákjaink azon tantárgyakat, pl. biológia, kémia, matematika tanulják, amelyek szakterminológiájának ismerete nagyon fontos az egyetemi tanulmányokhoz.

A Diaszpóra Felsőoktatási Ösztöndíjprogram keretében a KKM-Balassi egy 10 hónapos előkészítőt működtet. A program különlegessége, hogy az intenzív nyelvtanítást ötvözi a szakirányú ismeretek és szókincs tanításával. A modern nyelvtanítási módszerek, a saját fejlesztésű tananyagok révén diákjaink hatékonyan készülhetnek fel a továbbtanulásra. A képzés sikeres teljesítése esetén a hallgatók eséllyel pályázhatnak a színvonalas magyarországi egyetemek különböző szakjaira.

A képzés rendszere és módszerei

A tanórák reggel 8 órakor kezdődnek és 3 óra körül fejeződnek be. A diákok szakirányonként kialakított, 7-12 fős csoportokban tanulnak.

A 10 hónapos előkészítő képzés 2 részből áll:

1. félév (szeptembertől decemberig):

A diákok heti 30 órában magyar nyelvet tanulnak. A biztos nyelvtudás érdekében a kezdetektől fogva nagy hangsúlyt fektetünk a nyelvtan, a szókincs, a kiejtés tanítására, illetve ezek használatára a kommunikációban. A mérnöki, közgazdasági és természettudományos szakirányba továbbtanulók az első félév utolsó négy hetében, első szaktárgyként, heti 8 órában matematikát is elkezdenek tanulni.

A félévet írásbeli és szóbeli vizsga zárja magyar nyelvből.

2. félév (januártól júniusig):

A diákok csökkentett óraszámban (heti 12-14 óra) tanulják a magyar nyelvet, továbbá a választott szakiránytól függően, 2-3 szaktárgyat, összesen 18-20 órában.

A tanév végén a hallgatók írásbeli és szóbeli vizsgákat tesznek magyar nyelvből és a tanult szaktárgyakból.

A tanév során biztosítjuk a diákok számára a szakmai konzultáció lehetőségét.

Miért válaszd a KKM-Balassi előkészítő programját?

• az első és legnagyobb hagyományú magyar mint idegen nyelvet oktató intézmény

• 60 éves tapasztalattal kínáljuk hatékony programunkat

• szuper intenzív nyelvtanítás

• szakirányú tudás és szókincs

• különféle kulturális programok és tantermen kívüli tevékenységek

• évente több mint 500 diák a világ minden részéről képzéseinken

További információk a képzésről:

https://balassischolarship.kormany.hu/index


Keressen és jelentkezzen!

Oklevélszerzésre nem irányuló képzés

Oklevélszerzésre nem irányuló Preparatory Course in Hungarian Language
Oklevélszerzésre nem irányuló képzés, teljes idejű képzés
KKM Balassi, Magyar nyelvi előkészítő képzés a KKM Balassiban

Short Course

Tanszékek

Magyar nyelvi előkészítő képzés a KKM Balassiban
Budapest

Oklevélszerzésre nem irányuló Preparatory Course in Hungarian Language
Oklevélszerzésre nem irányuló képzés, teljes idejű képzés
KKM Balassi, Magyar nyelvi előkészítő képzés a KKM Balassiban

Summer course
Budapest

Sponsor logo
Sponsor logo