MA Szociálpedagógia
Tanulmányok helye | Magyarország, Budapest |
---|---|
Típus | Master, teljes idejű képzés |
Névleges időtartam | 4 félévek |
Tanulmányok nyelve | magyar |
Díjak | MA |
Kurzuskód | Social Science |
Felvételi követelmény | Alapdiploma (vagy magasabb szintű) Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe a szociális munka és a szociálpedagógia alapképzési szak. Egyéb alapszakos diplomákat egyedileg bírálunk el a teljesített kreditek alapján. Aki nem teljes kreditérték beszámítású oklevéllel jelentkezik, annak a felveteli@tatk.elte.hu címre lehet kreditelismerési eljárásra kérvényt benyújtania úgy, hogy csatolja a felsőoktatásban elvégzett tárgyainak igazolását. (Az e-mail tárgyában és tartalmi részében is szerepeljen, hogy melyik szakra nyújt be kérvényt.) A jelentkezéssel feltöltendő dokumentumok:
Ha az eredeti dokumentumok nem magyar vagy angol nyelven kerültek kiállításra, a dokumentumok magyar vagy angol nyelvű fordítását is csatolni szükséges. Beiratkozásra hozza magával az eredeti dokumentumokat! A jelentkezési dokumentumokat a következő nyelveken tudjuk fogadni: angol / magyar. A iskola gyakran tud megfelelő nyelven készült indexmásolattal/kreditigazolással szolgálni. Amennyiben ez az Ön esetében nincs így, szüksége lesz hivatalos fordításra az eredeti dokumentum hivatalos másolatával együtt. Az iskola gyakran tud megfelelő nyelven kiállított igazolással szolgálni. Amennyiben ez az Ön esetében nincs így, szüksége lesz hivatalos fordításra az eredeti dokumentum hivatalos másolatával együtt. Végül az egyetemre magával kell vinnie a bemeneti követelmények teljesítését igazoló dokumentumok eredeti példányát. |
---|
Nyelvi követelmények | magyar Magyar B2, a nyelvtudás ellenőrzése a felvételi vizsgán történik. |
---|
Egyéb követelmények | A motivációs levél a jelentkezés kötelező melléklete. A jelentkezőknek fel kell tölteniük egy magyar nyelvű motivációs levelet, amelyben bemutatkoznak, és felvázolják a jelentkezés okait, beleértve a motivációkat, érdeklődési körüket és a programmal kapcsolatos céljaikat 1500 és 4000 karakter közötti terjedelemben. Felvételi procedúra: A teljes jelentkezési csomaggal rendelkező jelentkezőket a felvételi bizottság szóbeli felvételi vizsgára hívja. Az intézményi felvételi pontok a korábbi tanulmányi eredményekből (a leadott dokumentumok alapján) és a szóbeli felvételi vizsga eredményéből tevődnek össze. A felvételi vizsga a jelentkezők általános, valamint szakmai tudását és érdeklődését méri fel. A sikeres felvételi vizsga a felvétel feltétele. Sikertelen felvételi vizsga esetén a jelentkezést elutasítjuk. |
---|
További információ |
---|
Áttekintés
A képzés célja olyan szociálpedagógusok képzése, akik a társadalom működéséről és zavarairól, a személyközi kapcsolatokról, devianciákról, a speciális szükségletű csoportokról, a köznevelési, szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi alap és szakellátási környezetben történő nevelésről, fejlesztésről és szociális szakmai segítségnyújtásról szóló elméleti ismeretek felhasználásával nyújtanak segítséget. Elsősorban a gyermek- és ifjúsági korosztály, valamint családjuk, csoportjaik és közösségeik társadalmi beilleszkedését, a hátrányos helyzetűek, szociális ellátásra szorulók életesélyeit és életminőségét javítják. Tevékenységük az egyéni és közösségi felelősségre, a társadalmi igazságosságra, a demokratikus gondolkodásmódra, az emberi, gyermeki jogokra alapozva a társas, szociális kapcsolatok helyreállítását célozza. További cél, olyan magas szintű szakmai ismeretekkel rendelkező szakemberek képzése, akik a szociálpedagógiai színtereken önállóan, vagy csoportban végzendő kutatási, szakértői, oktatási, döntéshozói, irányítási, tervezési és szervezési feladatok felelősségteljes elvégzésére képesek. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
Szakigazgató:
Sík Dorottya Borbála, egyetemi docens
Felvételi követelmények:
Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe a szociális munka és a szociálpedagógia alapképzési szak. Egyéb alapszakos diplomákat egyedileg bírálunk el a teljesített kreditek alapján.
Aki nem teljes kreditérték beszámítású oklevéllel jelentkezik, annak a felveteli@tatk.elte.hu címre lehet kreditelismerési eljárásra kérvényt benyújtania úgy, hogy csatolja a felsőoktatásban elvégzett tárgyainak igazolását. (Az e-mail tárgyában és tartalmi részében is szerepeljen, hogy melyik szakra nyújt be kérvényt.)
A jelentkezőknek csatolnia kell az alapszakos diplomát és teljesítésigazolást (transcript of records) az alapképzésről eredeti nyelven. Ha az eredeti dokumentumok nem magyar vagy angol nyelven kerültek kiállításra, a dokumentumok magyar vagy angol nyelvű fordítását is csatolni szükséges.
További feltöltendő dokumentumok:
- motivációs levél magyarul
- útlevélmásolat
Felvételi procedúra:
A teljes jelentkezési csomaggal rendelkező jelentkezőket a felvételi bizottság szóbeli felvételi vizsgára hívja. Az intézményi felvételi pontok a korábbi tanulmányi eredményekből (a leadott dokumentumok alapján) és a szóbeli felvételi vizsga eredményéből tevődnek össze. A felvételi vizsga a jelentkezők általános, valamint szakmai tudását és érdeklődését méri fel.
A sikeres felvételi vizsga a felvétel feltétele. Sikertelen felvételi vizsga esetén a jelentkezést elutasítjuk.
Felvételi vizsga:
Igen
Felvételi vizsga típusa:
Szóbeli
Felvételi vizsga helyszíne:
Online
Szakirodalmak a felvételi vizsgához:
Csatári Emese: A fiatalok szabadidő eltöltési szokásaihoz alkalmazkodó ifjúsági közösségi tér – a hang out másik oldala. Vol. 3. (2016.) No. 4.
Szombathelyi Szilvia: Szülői kompetenciák erősítése. In: Rácz Andrea (szerk): Modernizációs kihívások és szolgáltatási válaszok a gyermekvállalás- és nevelés területén. Rubeus Egyesület 2013.
Robert Walker: A szegénység szégyene Esély 2016/3
Lannert Judit: Szülősegítés a kora- és kisgyermekkorban Magyarországon. Esély 2015/4
Csákó Mihály: Szocializáció alacsony iskolázottságú fővárosi családokban. Esély 2014/5
Kapcsolattartó:
Nemzetközi Iroda, Bagi Eszter Borbála
E-mail: international@tatk.elte.hu
Programstruktúra
Képzési és kimeneti követelmények
Karrierlehetőségek
A végzett szociálpedagógus szakemberek az alábbi intézményekben helyezkedhetnek el:
- a közoktatás intézményeiben az óvodáktól a középiskolákig,
- a gyermek- és ifjúságvédelem, valamint a szociális ellátás személyes gondoskodást nyújtó intézményeiben (pl. család- és gyermekjóléti szolgálatoknál, gyermekotthonokban, ifjúsági irodákban),
- a gyermekvédelem és a szociális igazgatás hatósági feladatokat ellátó intézményeiben (szociális és gyámhivatalokban),
- a gyermek- és ifjúságvédelemmel foglalkozó civil szervezeteknél,
- a Pártfogó Felügyelői Szolgálatnál.