BATervezőgrafika
Tanulmányok helye | Magyarország, Budapest |
---|---|
Tanulmányi terület | Arts (ISCED 021) |
Típus | Bachelor, teljes idejű képzés |
Névleges időtartam | 6 félévek |
Tanulmányok nyelve | magyar |
Díjak | BA |
Kurzuskód | Arts |
Felvételi követelmény | Gimnázium / középiskola (vagy magasabb szintű) A jelentkezési feltételeket igazoló dokumentumokat a következő nyelveken fogadjuk el: angol / magyar. A jelentkezési dokumentumokat a következő nyelveken tudjuk fogadni: angol / magyar. A iskola gyakran tud megfelelő nyelven készült indexmásolattal/kreditigazolással szolgálni. Amennyiben ez az Ön esetében nincs így, szüksége lesz hivatalos fordításra az eredeti dokumentum hivatalos másolatával együtt. Ha az iskolától kapott bizonyítvány nem angol vagy magyar nyelvű, akkor le kell fordíttatnod angolra, és a fordítást fel kell töltened az eredeti változat hitelesített másolataival együtt. Végül az egyetemre magával kell vinnie a bemeneti követelmények teljesítését igazoló dokumentumok eredeti példányát. |
---|
Nyelvi követelmények | angol magyar Elfogadott nyelvtudást igazoló dokumentumok: FCE vagy CAE, IELTS 5.5+ vagy TOEFL 69+. Középfokú angol nyelvtudás szükséges. Kérjük, vedd figyelembe, hogy minden jelentkezőnek részt kell vennie egy online felvételi interjún. Az interjú során be kell bizonyítanod a nyelvtudásodat, és a felvételi bizottság ennek alapján hozza meg döntését. Ha nem éred el a szükséges nyelvi szintet, nem nyersz közvetlen felvételt a választott képzésre, még akkor sem, ha már rendelkezel nyelvvizsgával. középhaladó magyar nyelvtudás |
---|
Egyéb követelmények | Legalább 2 referenciát be kell nyújtania. Szükség van megfelelő portfólióra. Releváns portfólió szükséges. Releváns portfólió szükséges. |
---|
További információ |
---|
Áttekintés
A tervezőgrafika az asztali kiadványtervezés (DTP) korszaka óta a design leginnovatívabb területe, produktumaival az élet minden területén találkozunk az offline és az online médiában egyaránt. Ezeknek a területeknek, a tervezőgrafika különböző felületeinek, médiumainak a titkaiba avatunk be az illusztrációtól a könyv-, arculat-, és plakáttervezésen át a brandépítés, a logók, a piktogrammok, a csomagolásdesign világáig.
A képzés során kiemelt szerepet kap:
az egyéni konzultációk, a tanárok mentori tevékenysége;
a gyakorlati munkára, alkotásra való fókuszálás;
a valós, életszerű, sokszor éles feladatok kreatív megoldása;
az egyéni teljesítmények mellett a team-munka;
az integrált, szakokon átívelő projektalapú oktatási metodológia.
Programstruktúra
Első év:
manuális és számítógépes tudás fejlesztése
hagyományos és a legújabb grafikai technológiák, eljárások
illusztráció-, borító-, művészplakát tervezés
logo-, piktogram-, arculattervezés
Második év:
könyv és magazintervezés, tipográfiai eszközök, a betű és a kép együttes alkalmazása
csomagolástervezés, branding, corporate identity
fenntarthatóság, biodesign és ökoszemlélet a tervezőgrafikában
Harmadik év:
komplex és integrált projektek, a digitális kor legújabb felületein megjelenő interaktív grafika, reszponzív webdesign, mobilapplikációk, UI és UX design, a MyBrand portfólió és a diplomamunka megvalósítása
főbb témakörök:
Grafikai tervezési stúdiumok
Grafikai tervezési technikák
Experimentális dizájn
Tipográfiai gyakorlatok
Tervezőgrafika elmélet és módszertani gyakorlat
Művészettörténet
A filozófia és az esztétika alapjai
A vizuális kommunikáció elmélete és gyakorlata
Kritikai gondolkodás és művészet
Design Thinking
specializációk:
Tervezőgrafika specializáció
Válaszd ezt a specializációt, hogy a legszélesebb skálán szerezz a gyakorlatban azonnal használható ismereteket a Graphic Design hagyományos felületein és az új média területén egyaránt.
A tervezőgrafika minden felületén, életszerűéletszerű feladatokon keresztül találhatod meg saját egyéni hangodat, melyet későbbi tervezőitervezői, alkotói munkádban tudsz majd kamatoztatni. Felkészítünk a pályádra, hogy minél hatásosabban tudj vizuálisan kommunikálni a tervezőgrafika nyelvén.
Ezen a specilizációnspecializáción tipográfiát, logó-, piktogram-, arculattervezést, brandépítést, csomagolástervezést, illusztráció készítést, könyv-, plakáttervezést, könyvkötést, webtervezést, infógrafikát, infódizájnt, sokszorosító-grafikai eljárásokat, linómetszet, fametszet, rézkarc, litográfia, szitanyomat és Risográfia készítést tanulhatsz.
Specializációvezető:
TEPES FERENC főiskolai docens, Munkácsy-díjas tervezőgrafikus művész
Csomagolástervezés specializáció
Ez a specializációnk a jó választás, ha fontosnak érzed, hogy praktikus és funkcionális design tárgyakkal, kreatív termékarculatokkal, egyedi és különleges csomagolásokkal öltöztessük fel a boltok polcain sorakozó márkákat.
Ha elengedhetetlen számodra, hogy ezek esztétikusak legyenek, megragadják a figyelmet, fejlesszék az emberek grafikai, tipográfiai szépérzékét, fogékonnyá tegyék a társadalmat környezetünk tudatos védelmére, akkor itt a helyed. Képzésünkben hangsúlyos az innovatív technológiák, bio alapanyagok ismerete, az újrahasznosítás és újrafelhasználás lehetősége a csomagoláskultúra terén, mely a vizuális kommunkáció egyik legösszetettebb és legnagyobb körültekintést igénylőigénylő szakterülete.
Ezen a specilizáción csomagoláskultúrát, papír- és csomagolóipari ismereteket, nyomdatechnológiát, vizuális koncepcióépítést, kampány-, logó-, embléma-, piktogram-, arculattervezést, márkaimage kialakítását, brandépítést, infografikát, illusztrációs technikákat, tipográfiát, makettkészítést, formatervezést, 3D látványtervezést, térgrafikai elemek és pop-up könyv tervezését, könyvkötészeti technikákat tanulhatsz.
Specializációvezető:
BRITTNEK ANDREA mesteroktató, tervezőgrafikus, vizuális kommunikáció tervezőművész
Interaktív grafikai tervezés specializáció
Specializációnkon a hagyományos tervezőgrafikai felületek mellett a digitális eszközökön megjelenőmegjelenő grafikai designra fókuszálunk.
Interakció tervezés, programozás, mindezek a 21. század tervezőgrafikai eszköztárából sem hiányozhatnak, ezek elsajátításához egyedülálló eszközpark, számítógépek és tervezőprogramok állnak rendelkezésedre egyetemi campusunkon.
Ezen a sepcializáción reszponzív webdesignt, médiagrafikát, interaktív mozgó grafikát és tipográfiát, applikáció tervezést, UI és UX design, digitális magazin tervezést, elektronikus könyvtervezést, 3D látványtervezést, generatív designt tanulhatsz.
Specializációvezető:
KOROKNAI ZSOLT DLA főiskolai egyetemi docens, Munkácsy- díjas tervezőgrafikus művész, képzőművész
A specializációk megfelelő jelentkezőszám esetén indulnak. Ezen specializációk indítását az Egyetem nem garantálja.
Karrierlehetőségek
MIUTÁN VÉGEZTÉL NÁLUNK, elhelyezkedhetsz:
önálló művészként mint tervezőgrafikus, csomagolástervező, illusztrátor
grafikai stúdiókban, kreatív ügynökségeknél mint Art Director, tervezőgrafikus
online és print médiában mint illusztrátor, képszerkesztő, tördelőszerkesztő
webdesignerként, UI, UX designerként
közép-európai időzóna
közép-európai időzóna