More information

elte.hu/indulo-kepzesek 

Overview

Írásbeli szakasz: A jelentkezőknek be kell adniuk egy magyar nyelven megírt önéletrajzot (személyes adatok, iskolai végzettség, egyéb tanulmányok, nyelvismeret, készségek) és külön motivációs levelet, a jelentkezés feltételéül elfogadott szakdolgozat másolatát, és ha van, más a témába vágó írásbeli munkát. Az írásbeli szakasz pontszámát a beadott írásművek értékelésének eredménye adja.

Szóbeli szakasz: A szóbeli felvételi során a bizottság a benyújtott szakdolgozat vagy tanulmány tágabb témakörében tesz fel kérdéseket; meghallgatja a jelentkező elképzeléseit arról, hogy a mesterképzés keretei közt milyen témakörben tervez kutatásokat végezni; felméri a jelentkező forrásnyelvi tudásszintjét a választott szakirány és a kutatási elképzelések nyelvi követelményeitől függően (ennek célja annak megállapítása, hogy milyen nyelvi fejlesztésre van szükség).

A nyelvi előkészítőt tartó intézmény záróvizsgáját az intézmény figyelembe veszi a felvételinél: igen

A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik megszerzett nyelvi, történelmi, irodalmi, vallástörténeti és kultúrtörténeti ismereteik birtokában képesek könyvtárakban, levéltárakban, múzeumokban kutatói állások betöltésére, önálló kutatómunkára, tudományos ismeretterjesztésre, szakértői munkára (könyvkiadóknál, közművelődési intézményekben, felnőttképzési fórumokon, államigazgatási szerveknél). Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.

A Hebraisztika mesterképzési szakot az Ókortudományi Intézet gondozza. A szak hallgatói megismerkednek a zsidó közösségek által beszélt nyelvekkel, irodalommal, a zsidó vallással és kultúrával, valamint a zsidó történelemmel –az ókortól kezdődően napjainkig. Tanulmányaik végeztével átfogó képet kapnak a közel-keleti országok kultúrájáról és gondolkodásmódjáról.

Contact:
Mr Rezső Jarmalov
Stipendium Hungaricum coordinator
stipendiumhungaricum@btk.elte.hu

Programme structure

hebraisztika

Career opportunities

Karrier

Sponsor logo
Sponsor logo